FMCM

Eurodolar na 1,352

Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości tej pary, ma to jednak miejsce po wcześniejszym wzroście kursu, po nieudanej próbie przebicia poziomu 1,35. Obecnie za jedno euro trzeba zapłacić 1,3521 USD.

Na gruncie analizy technicznej nadal bardzo ważnym wsparciem jest wspomniany okrągły poziom 1,35, którego definitywne przełamanie zaowocuje zapewne dalszymi spadkami kursu tej pary.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest niemal pusty, z ważniejszych figur poznaliśmy tylko odczyt o inflacji producenckiej z Niemiec, jednak wypadł on zgodnie z prognozą i nie wprowadził większej zmienności na wykresie.

Dzisiejszy dzień paradoksalnie może wyglądać, na dość senny, jednak wcale tak być nie musi. W kalendarzu rzeczywiście brak jest znaczących odczytów makroekonomicznych, mamy sezon urlopowy, a to również nie sprzyja zmienności na rynkach, ponadto dziś dzień wolny mają Japończycy, gdzie obchodzony jest - Dzień Oceanu. Jednak rynki dziś, i w dalszej części tygodnia będą żyły wydarzeniami na Ukrainie i w Strefie Gazy, a to z pewnością będzie ciążyło inwestorom i może powodować większe wahania cen walut.

Złoty lekko traci

Początek dzisiejszej sesji na głównych parach złotowych to osłabienie naszej waluty. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0700 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1526 PLN. Oczekujemy, że w dalszej części tej sesji i całego tygodnia złoty nadal może pozostawać pod presją podaży, po pierwsze z racji pogorszenia ogólnego klimatu na rynkach, po drugie z racji zniżkującej pary EUR/USD.

Michał Palenciuk

FMCM

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję