FMCM

Odbicie od oporu

Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to lekkie spadki po wcześniejszym dotarciu kursu do oporu na poziomie 1,3650. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3636.

Za wzrostami na EUR/USD stała wczorajsza publikacja protokołu FOMC. Co do samego posiedzenia, przypomnijmy, w czerwcu zdecydowano o ograniczeniu miesięcznych zakupów obligacji o 10 mld USD do 35 mld USD. Wtedy również zostały opublikowane najnowsze projekcje makroekonomiczne i stóp procentowych, ponadto miała miejsce konferencja prasowa z udziałem szefowej Fed - Janet Yellen.

Z opublikowanego dokumentu mogliśmy się dowiedzieć, że członkowie FOMC zdecydowali o definitywnym wygaszeniu programu QE3 w październiku tego roku. Pomimo dość jastrzębiego wydźwięku komunikatu, para EUR/USD po początkowym osłabieniu, ostatecznie zyskała na wartości docierając do wspomnianego poziomu 1,3650.

Podczas dzisiejszej sesji mamy jeden istotny odczyt i będzie to cotygodniowa publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy, czyli liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Tutaj oczywiście mniejsza liczba bezrobotnych umocni walutę amerykańską.

Stabilizacja na złotym

Ostatnie kilkanaście godzin handlu to stabilizacja kursu złotego. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0319 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1330 PLN. Obecnie rentowność 10-letnich obligacji spada (o 0,73 proc.) i wynosi 3,389 proc.

Michał Palenciuk

FMCM

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję