FMCM

Eurodolar blisko 1,36

Ostatnie kilkanaście godzina handlu na głównej parze walutowej to walka o okrągły poziom 1,36. Obecnie kupujący dolara po raz kolejny próbują sforsować ten poziom, a eurodolar wyceniany jest na 1,3598. Na gruncie analizy technicznej ważnym wsparciem jest poziom 1,3575, po którego przełamaniu możliwe byłoby zejście do poziomu 1,3540, oporem są okolice 1,3650.

Patrząc przez pryzmat wydarzeń makroekonomicznych dzisiejsza sesja zapowiada się na równie spokojną co wczorajsza. Z istotniejszych wydarzeń poznaliśmy dziś już dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego z Niemiec, jednak nie miały one większego wpływu na rynek.

W kontekście wartości tej pary – dziś warto jeszcze zwrócić uwagę na dane dotyczące kredytu konsumenckiego w USA oraz wystąpienia publiczne przedstawicieli ECB i FED.

Złoty względnie stabilny

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównych parach złotowych to dość mała zmienność kursu w zakresie ostatnich zmian. Z kolei początek dzisiejszej sesji to lekkie umocnienie naszej waluty.

Dolar kosztuje 3,0455 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1409 PLN. Dziś nie mamy żadnych danych z naszego kraju, więc kupujący złotego skupią się przede wszystkim na czynnikach zewnętrznych oraz analizie technicznej.

Michał Palenciuk

FMCM

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję