FMCM

Eurodolar blisko 1,3525

Wczorajsza, europejska część sesji na parze EUR/USD zakończyła się umocnieniem dolara, jednak w kolejnych godzinach nastąpiło odreagowanie i wzrost kursu. Początek dzisiejszego dnia przynosi ponowne spadki kursu, obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3624.

Co ważne, wczoraj został naruszona krótkoterminowa linia trendu wzrostowego poprowadzona od 16 czerwca bieżącego roku oraz ostatnie minima na poziomie 1,3585.

Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy indeks uniwersytetu Michigan z USA, ze Strefy Euro pojawią się odczyty dotyczące koniunktury gospodarczej, a z Niemiec wstępny odczyt o inflacji konsumenckiej. Szczególnie warto zwrócić na odczyt z Niemiec, który będzie brany pod uwagę przy kolejnych decyzjach ECB. W przypadku niższego wskazania może wygenerować on kolejną próbę umocnienia dolara i doprowadzić do testów ostatnich minimów w okolicach 1,3580-70.

Dolar blisko 3,05

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównych parach złotowych to lekkie umocnienie naszej waluty po wczorajszym osłabieniu. Dolar kosztuje 3,0489 PLN, zaś wspólna waluta wyceniana jest na 4,1524 PLN.

Już dziś rano z naszego kraju pojawił się Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC. Odczytana wartość wyniosła 152,8 pkt., wobec wartości poprzedniej na poziomie 154,2 pkt. Odczyt ten nie miał jednak dużego znaczenia dla wartości waluty, która dziś będzie uzależniona głównie od czynników zewnętrznych.

Michał Palenciuk

FMCM

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję