Forex


Podczas piątkowej sesji zostaną opublikowane dane odnośnie inflacji CPI w strefie euro, gdzie konsensus rynkowy zakłada wyhamowanie wskaźnika bazowego CPI do 1,0% z 1,1% w skali roku oraz przyśpieszenie inflacji CPI do 1,5% z 1,4% r/r. W centrum zainteresowania pozostają odczyty produkcji przemysłowej w USA, indeksu NY Empire State oraz wstępne wskazanie indeksu Uniwersytetu Michigan. Oczekuje się, że w lutym produkcja przemysłowa odbije po styczniowym spadku. Wspomniany indeks NY Empire Sate dostarczy informacji odnośnie tego w jakiej kondycji pozostawał amerykański sektora przemysłowy w marcu. Ponadto antycypuje się, że nastroje amerykańskich konsumentów uległy dalszej poprawie. W oczekiwaniu na te publikacji waluta amerykańska lekko traci na wartości.

Wczoraj zakończył się trzeci dzień ważnych głosowań w brytyjskim parlamencie. Pod dwóch „NIE” przyszedł czas na „TAK” w kwestii opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, na co jeszcze wyrazić zgodę muszą pozostałe kraje członkowskie. Brytyjski parlamentarzyści nie chcą bezumownego Brexit’u, którego oczywiście będzie można uniknąć pod warunkiem sprecyzowania wizji rozstania z UE. Wielka Brytania będzie mogła wystąpić z wnioskiem o krótkie opóźnienie Brexit’u w razie uzgodnienia treści umowy do 20 marca lub dłuższe w przypadku, gdy po raz kolejny nie uda się osiągnąć porozumienia w tym terminie. W porównaniu z wtorkiem i środą, podczas czwartkowej sesji zmienność na parach z funtem brytyjskim była niższa.

Bank Japonii nie zdecydował się podczas marcowego posiedzenia zmieniać parametrów polityki pieniężnej. Za utrzymaniem głównej stopy procentowej na poziomie -0,1% oraz rentowności 10-letnich obligacji skarbowych w rejonie 0% głosowało siedmiu członków. BoJ będzie prowadził także stymulacje monetarną na poziomie 90 bln jenów rocznie w celu osiągnięcia celu inflacyjnego. W komunikacie znalazło się stwierdzenie, że japońska gospodarka rozwija się w umiarkowanym tempie, jednakże zwrócono uwagę na spowolnienie eksportu i produkcji w związku ze spowolnieniem obserwowanym za granicą. Nie ma więc co liczyć na szybką zmianę nastawienia BoJ w polityce monetarnej, która pozostanie ekspansywna.

USD/PLN

USD/PLN wspiera się na 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej oraz oscyluje w rejonie 38,2% zniesienia Fibo całości impulsu wzrostowego z poziomu 3,7065. Notowania znajdują się poniżej tenkan i kijun, co w dalszym ciągu ogranicza drogę do dalszych wzrostów. Najbliższy opór znajduje się w rejonie 3,8120/45. Zejście poniżej 50-okresowej średniej EMA otworzy drogę do pogłębienia spadków w okolice górnego ograniczenia chmury ichimoku.

USD/JPY

USD/JPY utrzymuje się powyżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-, 100- i 200-okresowej) w skali dziennej, co świadczy o przewadze strony popytowej. Z technicznego punktu widzenia notowania obecnie mogą kierować się w okolice strefy oporu w rejonie 112,10/20 wynikającą z poprzednich lokalnych szczytów/dołków. 200-okresowa średnia EMA w skali D1 wyznacza silnie wsparcie na poziomie 110,95 jenów za dolara.

Autor: Anna Wrzesińska

Noble

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję