Forex


Główna para i świat

Eurodolar lokuje się obecnie na poziomie 1,2350, jeszcze ok. ósmej rano notował 1,2380. Na razie więc dolar trochę zarabia, wszelako nadal są to wahania konsolidacyjne. Mówimy tu zarówno o konsolidacji ostatnich kilku dni (ok. tygodnia), jak i o tej szerszej, wszczętej w styczniu.

Dziśw nocy pojawiły się wiadomości z Japonii o eksporcie i imporcie za marzec. Jedne i drugie rozczarowały. W pierwszym przypadku oczekiwano +4,7 proc. r/r, było +2,1 proc. r/r, w drugim zanotowano spadek r/r o 0,6 proc. miast wzrostu o 5,4 proc. Para USD/JPY poszła nieco w górę, ze 107 pkt do 107,35 pkt, co oznacza, że jen się osłabił. Zaczął się osłabiać w marcu, po tym, jak przez wcześniejsze 2,5 miesiąca wykres szedł na południe (przypomnijmy, w styczniu mieliśmy więcej niż 113 pkt).

O 10:30 poznamy dane z Wielkiej Brytanii o inflacji CPI, RPI i PPI. O 11:00 poznamy inflację CPI dla Strefy Euro, o 16:00 oznajmiona zostanie decyzja Banku Kanady na temat stóp procentowych. Kwadrans po piątej poznamy raport tegoż banku na temat polityki monetarnej za I kw. 2018. O 20:00 ukaże się z kolei Beżowa Księga, cykliczny raport gospodarczy Fed.

Polskie dane

Na razie złoty trochę traci do dolara i euro. Na USD/PLN z 3,36 przeskoczyliśmy do 3,37, a w stosunku do minimów wczorajszych to jeszcze większy ruch, bo wtedy notowano 3,3450. Obecne poziomy były wszelako testowane wczoraj, tak więc nie można mówić o jakimś przełomie.

Korekta na EUR/PLN postępuje, ale ostrożnie. Mamy 4,1650 – w zestawieniu z wczorajszym dołkiem na 4,15 to nawet jako taki ruch, niemniej złoty pozostaje dość silny. Waluta nasza podlega raczej wahaniom związanym z czynnikami globalnymi, ale dziś mamy w miarę istotne odczyty: przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie za marzec. Poznamy je o 10:00, ważna będzie przede wszystkim dynamika r/r.

Tomasz Witczak

FMC Management

\FMCM"

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję