Forex

Sentyment do waluty amerykańskiej w dalszym ciągu pozostaje nieco słabszy. Rynki oczekiwały, że dane za drugi kwartał z gospodarki amerykańskiej będą zdecydowanie lepsze, jednak jak na razie są powody do rozczarowania. Dolarowi nie pomogły też lepsze dane o nowo zarejestrowanych bezrobotnych, gdzie liczba zasiłków spadła do 264 tys. w poprzednim tygodniu. Publikacja ta bowiem kontrastowała, że słabszym odczytem inflacji PPI w USA. Obserwowany był dalszy spadek cen producentów w kwietniu. Przede wszystkim niepokojący pozostaje spadek inflacji bazowej PPI o 0,2% w ujęciu miesięcznym wobec oczekiwanego wzrostu o 0,1%. Należy pamiętać, że inwestorzy mają także w pamięci środowy odczyt sprzedaży detalicznej. W dniu dzisiejszym uwaga rynków z kolei będzie koncentrowała się na produkcji przemysłowej w USA w poprzednim miesiącu oraz wstępnym odczycie indeksu nastrojów amerykańskich konsumentów. Konsensus rynkowy zakłada, że produkcja przemysłowa wzrośnie w kwietniu o 0,1% wobec spadku o 0,6% w poprzednim okresie. Analitycy oczekują także wzrostu wskaźnika Uniwersytetu Michigan w maju do 96 pkt. z 95,9 pkt. Jeśli okazałoby się, że dzisiejsze rozczarują, to najprawdopodobniej rynek mocniej zweryfikuje swoje oczekiwania co do terminu rozpoczęcia procesu normalizacji polityki pieniężnej. Jak na razie jednak dolar zyskuje na wartości w oczekiwaniu na te dane.

Złoty nieco odreagowuje straty zanotowane w zeszłym tygodniu w oczekiwaniu na dzisiejsze dane odnośnie wskaźnika inflacji bazowej oraz bilansu płatniczego. Wstępne dane odnośnie dynamiki PKB w pierwszym kwartale 2015 roku były lepsze niż konsensus rynkowy na poziomie 3,3%. Tempo wzrostu gospodarczego Polskie w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosło 3,5% w skali roku wobec wzrostu o 3,3% po rewizji w górę danych za zeszły kwartał.

USDPLN

Notowanie USDPLN zbliżyły się w okolice wsparcia wynikającego z poprzedniego minimum lokalnego na poziomie 3,5508. Na wykresie dziennym para handlowana jest w dalszym ciągu w zakresie klina zniżkującego i obecnie znajduje się coraz bliżej dolnego ograniczenia, które wyznacza wsparcie w okolicy 3,5280. Jeśli notowaniom uda się zejść poniżej minimum lokalnego z 6 maja, to cena powinna się kierować właśnie we wspomniane okolice. Jak na razie notowania oscylują blisko 200-okresowej średniej na wykresie dziennym i lekko odbijają. Najbliższy opór znajduje się w rejonie 3,5815.

AUDUSD

AUDUSD koryguje ostatnie silne wzrosty. Na wykresie dziennym w dniu wczorajszym w rejonie 100-okresowej średniej EMA pojawiła się formacja spadającej gwiazdy, co z technicznego punktu widzenia stało się impulsem do spadków w dniu dzisiejszym. Doszły również czynniki fundamentalne. Notowania zbliżają się w okolice tenkan sen. Przełamanie wsparcia w postaci tej linii przebiegającej obecnie w rejonie 0,80 otworzy drogę do pogłębienia spadków w 0,7878, gdzie nastąpiłoby zrównanie się obecnego impulsu spadkowego z poprzednią korektą z poziomu 0,8074 w stosunku 1:1.

Komentarz przygotowała:

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

Noble

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję