Forex

Podczas wtorkowej sesji eurodolar pozostawał w węższym zakresie wahań. Od początku tego tygodnia na głównej parze obserwujemy konsolidację. Jak dotąd pomimo bardzo dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy za styczeń dolar nie zdołał istotnie umocnić się względem euro w tym tygodniu. Główna para walutowa nadal handlowana jest powyżej istotnego wsparcia w rejonie 1,1260 w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń w Grecji. Dziś odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Eurogrupy właśnie w tej kwestii, jednak wydaje się mało prawdopodobne, aby podczas tego spotkania doszło do wiążących decyzji. Wszelkie doniesienia mogą jednak istotnie wpływać na sentyment rynkowy.

W dniu wczorajszym rynki z uwagą śledziły wystąpienie Jeffrey’a Lacker’a z Fed. Zdaniem szefa oddziału Fed w Richmond stopy procentowe w USA powinny zostać podwyższone w czerwcu tego roku, jako że dane z gospodarki amerykańskiej pozostają dobre. Co więcej ostatni bardzo dobry raport z amerykańskiego rynku pracy tylko utwierdził go w tym przekonaniu. Ponadto podczas środowej sesji będzie przemawiał członek jastrzębiego skrzydła Fed- Richard Fisher, tak więc należy sądzić, że będzie on postulował za rozpoczęciem normalizacji polityki monetarnej jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Z gospodarki australijskiej napłynęły dane dotyczące indeksu zaufania konsumentów. W lutym wskaźnik ten wzrósł do poziomu 100.7 pkt. z 93,2 pkt. W reakcji na te dane waluta australijska zachowywała się stabilnie. Para AUDUSD handlowana jest blisko poziomu 0,7750. Waluta australijska cały czas pozostaje pod presją sprzedających a słabsze perspektywy dotyczące wzrostu gospodarczego w Australii oraz możliwe dalsze luzowanie polityki monetarnej powinny negatywnie wpływać na sentyment do AUDa w średnim terminie.

USDJPY

Dolarjen powrócił do trendu wzrostowego. Wczoraj para handlowana powyżej maksimum lokalnego z zeszłego piątku, co obecnie z technicznego punktu widzenia otwiera drogę do ponownego testu poziomu 120 jenów za dolara. Na poziomie 119,95 opór wyznacza maksimum lokalne z 8.I.2015 roku. Silnym oporem pozostają maksima w rejonie 120,80. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 119,20.

EURGBP

EURGBP powrócił do spadków. Para zbliża się do wsparcia w postaci minimum na poziomie 0,7404. Techniczny obraz rynku wskazuje na możliwość testu tego poziomu i zejścia niżej. Przełamanie wspomnianego poziomu powinno zaowocować ruchem spadkowym w okolice linii poprowadzonej po minimach z VI.2010 i VII.2012. Wsparcie w postaci projekcji 127,2% całości fali wzrostowej z poziomu 0,7404 znajduje się w rejonie 0,7350. Najbliższy opór w postaci tenkan sen na wykresie H4 znajduje się na poziomie 0,7424.

Komentarz przygotowała:

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

Noble

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję