Forex

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie zawiera praktycznie żadnej istotnej publikacji. Nieco więcej atrakcji przyniosą jednak kolejne dni. W nocy japoński indeks Nikkei zyskał prawie 2,5 proc., wymazując tym samym niemal całą piątkową zniżkę.

Już w piątek z bardzo wyraźnym odbiciem mieliśmy do czynienia na indeksach amerykańskich. S&P 500 zyskał ponad 1 proc. Dziś wzrostowymi lukami otwiera się handel na większości europejskich parkietów. Wyraźnie zaobserwować można powrót do bardziej ryzykownych aktywów. Notowania obligacji amerykańskich i niemieckich zaczęły wyraźnie zniżkować. Rentowności 10-letnich obligacji USA znalazły się z powrotem ponad poziomem 2,40 proc., natomiast niemiecki 2-latki Wydaje się, że inwestorzy oswoili się już z trudną sytuacją geopolityczną i o ile nie dojdzie do eskalacji któregoś z konfliktów to możemy mieć do czynienia z powrotem do ryzykowanych aktywów. Eurodolar po piątkowych zwyżkach w okolice 1,3430, dziś powoli osuwa się pod własnym ciężarem. Obecnie dotarł w okolice poziomu 1,3390. Aprecjacyjny trend kontynuuje polski złoty. Kurs EUR/PLN znajduje się w okolicach 4,19, natomiast USD/PLN oscyluje w okolicach 3,13. Wiele ciekawych rozstrzygnięć na rynku towarów rolnych może przynieść jutrzejszy raport WASDE (raport na temat szacunków popytu i podaży na surowce rolne na świecie). Zostanie on opublikowany jutro o godz. 18:00.

Sporządził:

Błażej Kiermasz

Departament Analiz

DM TMS Brokers S.A.

TMS

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję